Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Co je u nás nového?

22.5.2015

Benji se po  louhé době vrátil do výstavního kruhu - na Oblastní výstavě v Chomutově získal V1, Vt a III.nejlepší veterán výstavy.

 

Viggovi začala zkoušková sezona - na klubové Zkoušce z hlasitosti na stopě zajíce získal třetí cenu, chystáme se letos ještě na několik dalších zkoušek.

 

 

4.11.2014

Stále žijeme a máme se skvěle - důkazem toho je, že nestíháme stránky.

Takže, co je nového?

Viggo letos absolvoval LZ, BZ, BZH v I.ceně a KBS ve II.ceně, v Kutnohorském groši se umístil na třetím místě.

Oběma klukům i paničce začala lovecká sezona, kterou si náležitě užívají. Co nás letos ovšem minulo a asi to nebudeme měnit, jsou výstavy, lépe je nám v lese.

 

27.2.2014

22. února oslavil Benji v plné zdraví 7.narozeniny. Gratulujeme, přejeme ještě hodně dlouhých let ve zdraví. zajíčků na prohnání a nevěst na...ehm...dělání štěňátek:-)

   

Náš Viggo - Bodláček z Floriánova panství se v jezevčím Pracovním poháru ve své kategorii umístil na třetím místě:-)))

 

 

Štěňátkům je měsíc a mají se čile k světu. Volní jsou ještě dva psi, případní zájemci, pište:-)

  

22.1.2014

Dnes se narodila štěňata z opakovaného spojení Champion Benji Idol´s Heritage x Jess z Horních Jirčan. Máme 7 štěňat, 4 feny a 3 psi. Vše modrý bělouš. Odběr v polovině března, v případě zájmu volejte pana Kovaříka, 728519039. Oba rodiče jsou lovecky vedení, ale štěňátka budou jistě vhodná i na psí sporty nebo jako rodinní společníci.

 

2.1.2014

trocha toho novoročního bilancování:

Tak jsem se dala do počítání, kde že jsme to loni všude lovili:

-3x naháňka na Ostráku plus jedna nás ještě čeká

-1x naháňka Petrovice

-1x naháňka Sedlec Prčice

-1x naháňka Brno město

-2x naháňka Sněžník plus jedna nás ještě čeká

-4x hon u nás v MS Sulice

-5x kachny tamtéž

...to docela jde, ne?

Plus jsme loni stihli: závodit v poslušnosti (3.místo) a zadělat na jedna štěňátka - BENJI. A Viggo: 2 x Krajský vítěz, 1x CAC, BZ, LZ, BZH a ZN.

 

 

                                                       

11.12.2013

Opět nestíháme - pročpak? Začala lovecká sezona - chodíme tedy na hony a naháňky. Letos jsme už byli: na naháňce u Sedlčan, na naháňce u Brna, na naháňce u Sedlce-Prčic, na naháňce v Psárech, na dvou naháňkách na Ostráku, na jedné na Sněžníku, na dvou naháňkách a jednom honu u nás. Kachny nepočítáme. Kluci mi oba dělají velkou radost, chodí pěkně, hlasití jsou, slídí a nahánějí krásně, ale přitom jsou ovladatelní a nemusím na ně nikde čekat a ani je hledat. Jen Viggo by prý nemusel akce v ostružiní a rákosí, což při jeho velikosti zcela chápu. Na akcích, na kterých jsme byli, letos střeleno celkem 59 prasat, 3 kusy jelení zvěře, 2 zajíci, 4 lišky. Prostě, nenudíme se.

   

A co dál? Proběhlo opakované krytí Benji Idol´s Heritage x Jess z Horních Jirčan, štěňátka z prvního vrhu nám dělají radost, snad se zadařilo a v půlce ledna se dočkáme vrhu O v CHS z Horních Jirčan, pokud byste tedy stáli o kokříka po lovecky vedených rodičích, držte nám palce!

 

 

19.9.2013

No ano, trošku jsem stránky zanedbávala...

Takže, co všechno se u nás dělo přes léto?

  • byli jsme na Moravě na táboře s Horysem, tentokrát základnou v Pasohlávkách. Bylo to fajn, dobrá parta, jen bohužel terény na jihu Moravy jsou spíš pro ohaře než malá plemena. Takže jsme se spíš rekreovali a koupali.
  • Viggo složil zkoušky LZ a BZH, u obojího nám leccos nevyšlo a leccos vyšlo moc hezky, prostě se oba učíme, jak na sebe  - na dalších zkouškách nás ještě letos potkáte a příští rok máme velké plány.
  • Byli jsme na kokřím výcviku s Martinou Královou v krásných Jižních Čechách. Bylo vedro. Hrozné. Ale rybníky to jistily, takže jsme přežili. Bylo to fajn, jen Benji předváděl, že on teda žádnou vodu nanečisto nacvičovat nebude. Náladu si spravil na kachních honech, které nám teď v září začly - v klidu plave deset minut v kuse, nahání ve křoví a rákose a kopřívách, samozřejmě aportuje. On prostě nacvičovat nic nebude, pardál jeden.
  • Byli jsme na výcviku u Zuzky Nýčové v Olešnici v Orlických horách. Bylo tam moc krásně, ideální terén na barvy a šlapané stopy, ale i na nahánění. A ta příroda!
  • No a taky jsme byli na výstavě v Mladé Boleslavi, kde Viggo dostal od velepřísného pana Buby VD. Což nám neva, stejně je nejkrásnější.
  • ...a taky jsme byli na chatě, každý den v lese, viděli (a kluci naháněli) prasata, daňky a zajíce, jezdili se koupat na Slapy a na výlety po okolí, protože panička je konečně řidička...Dobré léto to bylo. Hodně dobré.
  • Jo a taky máme novou kámošku, "ségru" Bee, bavoračku Bendi - Viggo ji miluje, konečně má jen svou kamarádku na hraní. 

       

2.7.2013

A máme to písemně! Viggo alias Bodláček z Floriánova panství je oficiálně chovným psem!

15.6.2013

Dnes Viggo na Národní výstavě v Klatovech získal od paní D. Hájkové svého prvního CACe a zároveň byl komisí pro výběr do chovu doporučen coby kandidát chovu. Už je to holt velkej kluk.

8.6.2013

Dnes na Krajské výstavě v Rokycanech získal Viggo titul vítěz třídy a následně i krajský vítěz, od paní rozhodčí Frnčové. Teď ještě bonitace příští týden v Klatovech a od výstav si dáme zas chvíli pauzu, čekají nás ještě nějaké ty zkoušky.

9.5.2013

Viggo si po VD3 od paní Fairaislové opravil reputaci a náladu včerjším ziskem titulu KRAJSKÝ VÍTĚZ na výstavě ve Staňkově. Je to prostě borec!

   

27. - 28.4.2013

Tento víkend jsme se s Viggem zúčastnili Poháru Středočeské pobočky KCHJ, dvoudenní soutěže složené z BZ a LZ. Oba dva dny jsme dokončili ve III.ceně, což s ohledem na mou i psí nezkušenost považuju za velký úspěch, hlavně 4ku z barvy na LZ, která se Viggovi moc povedla. Takže docvičíme poslušnost a ještě se s Viggouškem někam zcela určitě podíváme.

Foto M. Přibáňová, Grand Amity

   

18.4.2013

Minulý víkend se Benji zúčastnil závodu v poslušnosti v rámci TART závodu O Jílovský dukát. Cvičil velmi slušně a celkově obsadil třetí místo. Je to prostě můj šikulka!

 

 

19.3.2013

Pilně cvičíme barvu na zkoušky (Viggo), aporty jen tak (Benji), procházkujeme a těšíme se na jaro!

Také máme nové fotky:-)

     

19.2.2013

Přelom ledna a února byl pro nás malinko flákací, protože panička byla pracovně v Anglii a psiska se flákala u chův. Už jsem ale zpět, ještě si užíváme naháňky a hlavně obyčejné procházky v lese a na poli s našimi psími kamarády... Těším se, až sleze konečně sníh, Vigga čeká pořádný výcvik, máme v plánu v nejbližší době BZ a LZ, jenže na sněhu se barva kape blbě...

Takže ještě pár fotek na téma myslivost a my...

     

1.1.2013

Tak tu máme nový rok. Benji v něm oslaví šesté a Viggo druhé narozeniny, doufám, že nám bude minimálně tak dobře jako v roce minulém. V roce 2012 jsme toho stihli dost - skoro dvě desítky mysliveckých akcí, troje zkoušky (Viggo ZV a ZN, Benji PZ). dvoje Benjiho potomky, nějakou tu výstavu, spoustu výcvikových akcí, dva tábory a hlavně nespočet výletů a procházek s našimi starými i novými přáteli. Nejsmutnější zprávou minulého roku je, že navždy odešla moje dobrá kamarádka a panička Bey Ivča. Loňský Nový rok a nejen ten jsme strávili na společném výletě, nějak nemůžu věřit, že se už nepotkáme.

A co bychom rádi zvládli v roce 2013? Viggo by měl absolovat LZ, BZ a BZH plus nějakou tu výstavu a výběr do chovu (nevěsty, těšte se). Benji se taky ještě předvede na výstavě a asi si taky střihne BZH, když už budem trénovat s Viggoušem. Dál má Benji naplánovány minimálně jedny štěňátka, patrně v létě. No a nějaké ty vývikové akce a letní tábor a spousty procházek a výletů, no a na podzim zase kachny a hony a naháňky, rádi bychom pokračovali v našlápnutém tempu. 

Když se nic z toho nevyplní, ale budem zdraví a spokojení, nic se samozřejmě neděje. Když nejde o život, jde o víte co...

Hezký rok 2013 vám přejí Lucie, Benji a Viggo!!

 

TOPlist